Haber

Meryem Nas: Bıktık bu durumdan! Suçlu hakkında hüküm

Kanal 7 muhabiri Meryem Nas, Beşiktaş’ta sokak röportajı yaparken hakarete uğradı. “Kışın Yaz Meyveleri” başlıklı bir makale üzerinde çalışırken, bir kadın ona “Aç biraz kafanı, hava al. Belli ki oksijenin yok. Oksijen beynine gitsin” deyince, büyük tepki

YARALI KİŞİ HAKKINDA MAHKEME KARARI

Beşiktaş’ta bir manavda meyve fiyatlarıyla ilgili haber yapan Kanal 7 muhabiri Mercan’a verdiği röportajda hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Aylin A., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Soruşturmaca savcılığa sevk edilen Aylin A, “mensubu olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun hareket ettiği için aşağılama” suçundan denetim tedbiri talebiyle hakime sevk edildi.

Nöbetçi Hakim, Aylin A’nın haftada bir gün en yakın karakola giderek imzalanması şartıyla adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

MARYEM NAS’TAN YENİ AÇIKLAMALAR

Kanal 7 muhabiri Meryem Nas, Ülke TV ekranlarında yaşananlarla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

NAS: BU DURUMDAN SIKILDIK

Nas açıklamasında, “Kadına yönelik saldırıları defalarca gördük, okuduk, dinledik ve izledik. Başörtülü kadınlar olarak isyanımızı yeterince dile getiriyoruz. Bu durumdan bıktık. Ellerini ve dillerini başörtülerimizden çekmiyorlar. Üstelik başörtüsünün bu kadar konuşulduğu bir dönemde, başörtüsü yasasının Meclis’e girecek kadar ilerlediği Türkiye döneminde başörtüsü dili nasıl genişletiliyor. Her türlü hakareti kabul ederim ama başörtüsüne yapılan hakareti kabul etmem.terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu